Funk-Mayer Radiokom s.r.o.


Přejdi na obsah

Vetronics 721 XF

WEBDISPEČINK > GPS jednotky

Vetronics 721 XF

Miniaturní jednotka s přijímačem GPS určená pro on-line sledování polohy vozidla a stavu připojených periferií. Přináší pokročilé funkce a vysokou spolehlivost za skvělou cenu.
Používá se pro kontrolu počtu najetých kilometrů, spotřeby a stylu jízdy, identifikuje řidiče a vytváří elktronickou knihu jízd. Umožňuje okamžitý přehled o aktuálním stavu vozidla, dálkové zadávání tras do palubní navigace řidiče, kontrolu dodržování AETRu, vytváří statistické přehledy a výkazy jednotlivých řidičů, vozů a zařízení. Jednotka podporuje připojení mnoha periferií včetně sběrnice vozidla CAN.


Základní funkce
Aktuální poloha a stav

Jednotka v reálném čase odesílá polohu a rychlost vozidla, identifikaci přihlášeného řidiče, nákladu nebo připojeného přívěsu.
Záznam trasy
Kromě on-line sledování jednotka ukládá podrobný popis trasy, takže můžete zjistit, kde bylo vaše vozidlo i několik let nazpět.

Identifikace řidiče

Řidičse může identifikovat pomocí Dallas čipu, nebo RFID karty. Dispečer má v reálném čase přehled o tom, kdo vozidlo řídí.
Služební a soukromé jízdy
Pomocí přepínače lze probíhající jízdu označit jako soukromou. Místo trasy se pak zobrazuje jen její délka a množství spotřebovaného paliva.
Detekce aktivity vozidla
Jednotka pro detekci aktivity vozidla může použít nejen přímé propojení se spínací skříňkou, ale také akcelerometr, nebo sběrnici CAN.


Speciální funkce

Alarmové funkce
Detekce pohybu, přihlášení řidiče, odpojení baterie, připojení na další alarmová čidla...Alarm může odesílat SMS, telefonovat na zadaná čísla, nebo zapnout ext. zařízení.
Styl jízdy řidiče
Z rychlosti, zrychlení a přetížení určuje hodnocení stylu jízdy řidiče. Jednotka pozná agresivní a neplynulou jízdu i nebezpečnou rychlost.
Záložní baterie
Jednotka podporuje chod ze záložní baterie i její nabíjení. Díky univerzální nabíječce je možné nabíjet všechny typy baterií: NiMH, Li-Pol, Pb...
Nízkopříkonový režim
Po ukončení jízdy se jednotka přepíná do nízkopříkonového režmu se spotřebou menší než 1 mA, čímž vozidlo chrání proti vybití baterie. Přitom reaguje na pohyb a na alarmové vstupy.
Připojení k internetu
Jednotka je schopna poskytovat konektivitu připojenému zařízení prostřednictvím sériové linky a protokolu PPP (určeno pro malé objemy dat).

Sběrnice CAN
Tachometr a palivo
Jednotka načítá údaje přímo z automobilové sběrnice CAN. V elktronické knize jízd tak jsou k dispozici přesné údaje o stavu tachometru a paliva.
FMS statistiky

Z užitkových vozidel jednotka načítá podrobné provozní údaje a ukládá je ve formě histogramů. Lze tak kontrolovat úspornost řízení.

Diagnostika z OBD-II
Jednotka pracuje jako diagnostické zařízení umožňující vyčíst stav kontrolky motoru a chybové kódy. Údaje ukládá včetně času vzniku.
Servisní prohlídky
Jednotka vyčte z vozidla odhad data příští servisní prohlídky a počet zbývajících kilometrů (pouze pro vozy VW a Škoda).
Napojení na tachograf
Identifikace a pracovní režim řidiče a spolujezdce je čtena přímo z tachografu. Jednotka upozorní na blížící se limit pro řízení i na jeho překročení.

Vstupy a periferie
Analogové vstupy

Jednotka má 8 analogových vstupů s 16bit převodníky měřící v rozsahu 0-32V. Měření lze filtrovat pomocí různých filtrů, měřit frekvenci, počítat impulzy, detektovat maxima...
Propojení s navigacemi
Z navigací Garmin a Dynavix přenáší polohu cíle, čas a vzdálenost do cíle. Dispečer může do navigace odesílat cíle a posílat řidiči textové zprávy.
Měření teploty
Teplotu v kabině nebo v nákladovém prostoru je možno měřit až ze čtyř různých čidel najednou. Po jízdě je možné zobrazit podrobné průběhy.
Periferie přes RS232
Připojit lze až dvě periferie současně. Podporovány jsou čtečky čárových kódů, palivoměry a další zařízení. Je možné také odesílat NMEA data z GPS.

Digitální výstupy a napájení

Jednotka má 4 dálkově ovládané výstupy s ochranou proti přetížení. Dále má zdroj 3,3V a 5V pro napájení periferií, který lze také programově ovládat.

Domovská stránka | Firma | WEBDISPEČINK | Radiostanice | Profi stanice | Satelitní technika | Služby | e-shop | Hotelové vybavení | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku